Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vznik nových stránek

03.11.2008

Před nějakou dobou jsem si na internetu všimla stránky jednotlivých psích plemen v nouzi.

Existují např. jezevčíci v nouzi http://www.jezevcik-vnouzi.estranky.cz/

a řada jiných, které dávají možnost zájemci o určité plemeno vybrat si toho svého hafana z řad útulkových pejsků a těch, kteří se ocitli v nouzi.

Tyto stránky mi vnukly nápad, že by bylo dobré kdyby něco podobného existovalo i pro kočičky.

Zájemce o určité plemeno by tak měl šanci, okrem kočky od chovatele, vybrat si tu svou kočičku z útulku a dát tak domov opuštěné kočičce.

 

Uvědomuji si, že chovatelé mohou namítat, že kočička určitého plemene je pouze ta, která má PP, u jiné není záruka, že je čistokrevná. Úplně s tímto názorem souhlasím, nicméně bych na tyto stránky, chtěla zařadit nejen všechny kočky v nouzi určitého plemene, ale i jejich křížence a kočičky jim podobné. U každé kočičky bude uvedeno zda se jedná o zvíře s PP, či křížence.

Spoustě lidí se líbí kočička určitého plemene, a nenapadne je vybrat si svého budoucího kočičího kamaráda z útulku, protože v útulcích jsou jen kočky „obyčejné“. Ale i v útulcích se nacházejí kočičky čistokrevné, jen se o nich mnohdy neví. Některá plemena snášejí pobyt v útulku špatně, např.: Perské kočičky, proto je pro ně mnohdy otázkou života jestli rychle najdou nový domov.

Snad tyto stránky pomůžou alespoň jedné kočičce najít domov.

 

Stránky jsou prozatím rozdělené na Perské a jiné dlouhosrsté kočičky v nouzi. www.perskakockavnouzi.estranky.cz

a

Britské, siamské, orientální a další krátkosrsté kočičky v nouzi

www.britskakockavnouzi.estranky.cz

 

V budoucnu možná vzniknou další, např.: stránky pro hendikepované a starší kočičky po vzoru psích stránek

http://www.dejtenamsanci.estranky.cz/  apod.

 

Oboje stránky existují pouze několik dnů a jsou zatím v procesu zrodu. Velice uvítám jakékoli Vaše podněty a nápady k těmto stránkám. A velkou pomocí jsou pro mě typy na jednotlivá plemena, která se ocitla v útulku, abych je mohla zařadit do nabídky.

Zároveň bych chtěla poprosit, jestli by se našel někdo, kdo by byl ochotný vyrobit ikonku pro tyto stránky.

 

Na závěr chci velice poděkovat všem, kteří mi s tvorbou stránek pomáhali. Především Lence M.,  která spolupracuje na tvorbě stránek pro peršanky a velice mi pomáhá zejména zkušenostmi z terénu. Velké díky patří také všem „fórařům“ a „forařkám“ z fóra kocky.online.cz, kteří svými typy na konkrétní kočičky a názory na stránky velice ulehčili a zrychlili vznik stránek. Díky patří také všem, kteří pomůžou v budoucnu.

 

Lucia I.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář