Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na tuto stránku budu umisťovat britské, orientální a jiné kočičky s rodokmenem, které nemohou jít do nového domova (potřebují stálou péči jako handicapované, jsou přestárlé, agresivní, divoké...). I tyto kočičky si ale zaslouží důstojný život - v tomto případě - v depozitu.

Tento "projekt" je určen pro ty, kteří z různých důvodů nemohou mít kočičku doma, ale přesto chtějí nějaké konkrétní kočuli pomoci.

Kočičky v této rubrice jsou z různých občanských sdružení, kde se podmínky virtuální adopce liší - obvykle bývá vystavován certifikiát a jméno adoptivního "rodiče" zveřejněno u adoptované kočičky na internetu. Podmínkou je, že poskytujete kočičce na přilepšenou každý měsíc fixní částku na účet sdružení - i to se ale může lišit. Darovaná částka je odečitatelná z daní jako dar na veřejně prospěšné účely.

 

MODŘEC (OS Brněnský Max)

Tento atraktivní kocourek byl odchycen za účelem kastrace. Byl agresivní. Paní krmička si jej vzala domů, že jej ochočí, zřejmě ji zlákal atraktivní vzhled. Po půl roce jej jako beznadějný případ předala nám. Pustit kocoura uprostřed zimy, po půl roce v bytě, to je stejné jako "se jej zbavit". Navíc jsme později zjistili, že Modřec má rakovinu.

ObrazekOperaci zvládl, daří se mu dobře, ale milejší k nám není :-) Stěhováním jsme si to u něj polepili, nemá důvěru, má strach z další změny prostředí. U nás je spokojený, hlavně po něm nesmíme nic chtít. Pohladit jej není možné a to ani při jídle.

Zamilovala se do něj jedna mladší kočička /kastrovaná/, nechápu, co na měm vidí - takový samolibý morous....Jemu to samozřejmě imponuje :-) staříkovi :-)

Podmínky virtuální adopce

http://www.brnenskymax.estranky.cz/clanky/kocicky-pro-virtualni-adopci/vice-k-teto-rubrice

 

 

BABŮ (OS Opuštěné kočky Polička)

Tato nádherná kočička se k nám dostala z toho důvodu,že v rodině ve které doposud žila se u malého dítěte objevila velká alergie,právě na kočky.Byli jsme její poslední naděje,kdybychom jí nepřijali byla by utracena.Kočička změnu prostředí velmi těžce snášela,byla ve velkém stresu a navíc vážně onemocněla.

ObrazekKočička hned po příjezdu chodila často čurat,přikládali jsme to nervozitě z nového prostředí.

Byla velmi vystresovaná,vůbec nejedla a byla smutná.Za dva dny po přijetí se objevila v moči krev,následovalo léčení antibiotiky,ale i po nich se krev objevila opět.Odvezli jsme kočičku na důkladné vyšetření,které odhalilo velké množství močových kamenů. Antibiotika byla vysazena a kočička musela držet speciální a nikterak levnou dietu.

Naštěstí,se vše urovnalo a Babů už je v pořádku a začíná si u nás zvykat.

Vzhledem k velkému stresu - nejedla téměř čtrnáct dní,jsme se rozhodli si kočičku ponechat a dalším změnám a stresům jí už nevystavovat.Babů poměrně brzy stratila ostych z ostatních koček a občas projevuje i náznak hry ,na psy na ty si zvykla ještě rychleji.Už byla i poprvé ve svém životě venku,byl to pro ní obrovský zážitek.

Podmínky viruální adopce

http://www.opustenekocky.estranky.cz/clanky/virtualni-adopce